December 13.-án Luca napján szokták elvetni a karácsonyra kikelő búzát |
A búzafű kipréselt levét sok esetben „zöld vérnek” is hívják, annyi értékes hatóanyagot tartalmaz. Az egyik leghatásosabb méregtelenítő élelmiszer. A benne található enzimek beindítják a szervezet öngyógyító, öntisztító folyamatát, helyre állítják az anyagcserét. Alkalmas betegségek megelőzésére, és az immunrendszer erősítésére. A rákos sejtek elszaporodását meggátolja. Csökkenti a vér koleszterinszintjét és a gyulladásos megbetegedéseket, klorofilltartalma javítja a sejtek oxigénellátását, egyben antibakteriális hatású is.
A búzafűlét préselés után szabad fogyasztani, mivel a cellulózrostokat tartalmazó növény az emberi gyomor számára emészthetetlen. A préselés során kinyerjük az értékes komponenseket, így a kiemelkedően magas vitaminokat tartalmazó búzafűlé már fogyasztásra alkalmas. A búzafűlé az oxigénnel nagyon gyorsan reakcióba lép, így gyorsfagyasztással lehet a folyamatot megállítani és hatóanyagait megőrizni.
Egy adag búzafűlé vitamin- és ásványianyag-tartalma akár 2,5 kg elfogyasztott zöldségével egyenértékű, 92 olyan ásványi anyagot tartalmaz, mely a szervezet számára szükséges, emellett fehérjetartalma magasabb, mint bármely más élelmiszerforrásnak. A búzafűben több, mint 30 féle enzim található, melyet a Vitalgrass a technológiai feldolgozás során megőriz.
A búzafűlé 70% klorofillt tartalmaz, ez a molekula gyakorlatilag megegyezik a hemoglobinnal, ami a vörösvértestekhez szállítja az oxigént.
Hatóanyagok, vitaminok, enzimek
A búzafűlé egyik legfontosabb hatóanyaga a klorofill, mely egy rendkívül érzékeny vegyület: külső körülmények hatására (levegő, fény) veszít erejéből. A Vitalgrass a gyártástechnológiai folyamat során kiemelt figyelmet fordít a hatóanyagok megőrzésére, így a búzafűlé erősíti a sejteket, méregteleníti a szervezetet és csökkenti a gyulladásokat.
A préselt búzafűlé A, B1, B2, B3, B5, B6, B8, B10, B12, B17 és E, F, K vitaminokat is tartalmaz. Az egészséges szervezet anyagcseréjéhez elengedhetetlenek a vitaminok, mivel segítik a sejtek regenerációs folyamatait és a sejtek számára elérhetővé teszik a táplálékból felvett szénhidrátokat, fehérjéket. A búzafűlé C-vitaminban gazdag forrás, így hozzájárul a bőr, ízületek, izmok, szemek épségének megóvásában, emellett határozott antioxidáló hatással rendelkezik van.
A-vitaminban is gazdag, nagyobb mennyiségben tartalmazza, mint a gyümölcsök és bizonyos zöldségek. Az A-vitamin tartalmaz A-provitamint (karotin), ami a belekben fejti ki jótékony hatását. Az A-vitamin fontos a rák megelőzésben, a sejtek növekedésében és normális nemi működést biztosít.
A B-vitaminok komplex tárháza található a búzafűlében (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B10, B12, B17), melyek a szénhidrátok energiává alakításáért felelősek, erősítik az idegrendszert, a mellékveséket, emésztőszerveket, emellett a stressz kezelésében jótékony hatást fejtenek ki. A B17 vitamin segítséget nyújthat a rákos sejtek szaporodásának megakadályozásában.
Az E-vitamin erős antioxidáns, mely védelmet nyújthat a daganatos megbetegedésekkel szemben, és erősíti a szívet, az érrendszert. Sok betegség megelőzésében játszik fontos szerepet. A K-vitamin a véralvadást segítő vitamin, felelős az egészséges, erős csontokért és fogakért.
A búzafűlé az összes ismert ásványt tartalmazza. A sejtek felépítéshez szinte valamennyi tápanyagra szükség van, így a búzafűlé ideális tápanyag a szervezetnek.
Az enzimek vitaminokat, ásványi anyagokat és aminosavakat szabadítanak fel a táplálékból, ami a szervezet zavartalan működéséhez szükséges. Enzimek nélkül képtelenek lennénk az ételeket megemészteni, ráadásul az öregedés során az emésztés hatásfoka is csökken. A búzafűlében található enzimek, antioxidánsok a vért tisztítják, a sejtekben tárolt mérgeket semleges
Forrás:Vitalgrass
Kapcsolodó cikkeket találsz itt:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése